Ačkoliv existuje celá škála hudebních nástrojů, v naprosté většině populárních kapel jich najdeme jen pár. A mezi ty zdaleka nejběžnější patří kytara. A je to pochopitelné, vzhledem k tomu, jak je snadné ji převážet. Pravdou je, že ji v nějaké podobě najdeme prakticky v každé kapele, ať už profesionální či amatérské. Právě druhá výše zmiňovaná skupina zde však naráží na menší problém: obvykle žádný člen na ni nedokáže hrát tak dobře, jako skutečně profesionální hudebník. Avšak vzhledem k tomu, že produkují písně známých profesionálních interpretů, znamená to také, že musí vytvářet také stejné kytarové efekty Feedback pedals. Jak to ale udělat, když to sami nedokážeme?
Samozřejmě je možné se to naučit, avšak když vezmeme v úvahu široký záběr písní, které tyto amatérské hudební skupiny mají, pak je jasné, že se jim nevyplatí trénovat například měsíc jednu píseň. Je tedy potřeba na to jít jinak. Obvyklým řešením jsou zde pak nejrůznější technické vymoženosti. Nejčastěji se pak používají různé takzvané pedály, tedy zařízení, která jsou propojena buď s počítačem nebo se zvukovou soustavou, a která potřebné efekty vytváří. Samozřejmě to můžeme považovat za svého druhu podvod, zvláště když se ona skupina prezentuje tím, že hraje naživo. Avšak je nutné připustit, že bez těchto podmínek by jejich produkce rozhodně nebyla ani zdaleka tak kvalitní, a posluchači by měli mnohem horší zážitek.
Pro všechny zúčastněné je tedy lepší, pokud se návštěvníci dobře baví a vystoupení se jim líbí. Díky tomu je totiž pravděpodobnější, že přijdou zase, což znamená více peněz jak pro pořadatele, tak i pro kapelu. Je to tedy situace, kdy vyhrávají všichni.Zde je však samozřejmě nutné dodržovat rovnováhu mezi použitím mechanických pomůcek a vlastní živou hudbou, aby lidé neposlouchali v podstatě jen uměle vytvořenou muziku. Věřte totiž, že by to rozhodně poznali a že byste nebyli již ani zdaleka tak populární. A zahodit takto svou šanci by byla velká škoda.