Každý z nás může mít občas potíže se spaním nebo se může potýkat s psychickými obtížemi. Také vás to někdy postihne? Vyzkoušejte bylinky jako skvělý lék.
Jak působí třezalkový čaj a proč se vyplatí jej pít?
Třezalkový čaj je již opravdu dlouho využíván jako přírodní léčivo, zejména pomáhá při obtížích se spánkem nebo při pocitech vnitřního neklidu, při depresích a úzkostech. Třezalkový čaj je sice léčivý a opravdu dobře působí, ale nesmí se ho pít moc. Proč a jak si hlídat dávkování a kdo by neměl třezalkový čaj pít vůbec? Na co si dát pozor a kdy se můžete sami vydat na sběr třezalky? A víte, že ji nemusíte užívat jen vnitřně?
Třezalka je zázrak, se kterým se musí zacházet opatrně
S bylinkami je to stejně jako s léky. Nikdy to s nimi nesmíme přehánět. Třezalka patří mezi velmi silné a účinné bylinky, dokonce se nedá předem odhadnout ani doporučené dávkování, na každého totiž užívání třezalky může působit odlišně, proto je nejlepší, když si každý dávkování určí sám. Třezalka se ale nedoporučuje užívat dlouhodobě, pomáhá sice rychle, ale její užití by mělo být vždy krátkodobé s následnou pauzou. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím. Menší množství třezalkového čaje mohou užívat i děti pro klidnější spánek, ale naopak se užívání tohoto bylinného čaje nedoporučuje těhotným ženám, dále pak pacientům, kteří užívají léky na spaní nebo antidepresiva. Pokud si ale budete dopřávat rozumné množství třezalkového čaje pravidelně, již do tří týdnů můžete pocítit značné zlepšení vašich obtíží.
A na co je třezalka vhodná?
Třezalka čaj se doporučuje užívat zejména při poruchách spánku, při úzkostech, stresu, napětí a depresích. Kromě toho, že má výborné uklidňující účinky, je třezalka vhodná i na zklidnění pokožky. Čaj se může pít při zánětech kůže a při podráždění pokožky, třezalka má rovněž vliv na játra a žlučník a má i hojivé účinky. Například přírodní třezalkový olej se aplikuje na kůži a napomáhá k hojení jizev nebo zklidňuje popáleniny.
Při užívání třezalky se ale nedoporučuje příliš dlouhý pobyt na přímém slunci. Hrozí totiž vznik kožních https://www.poliklinika-vysocany.cz/dermatologie obtíží při silné reakci.